sssd-docs 1.15.3 - en to pt-BR translation catalogue (7 entries)

note: type: Content of: <reference><refentry><refnamediv><refpurpose>
en: modify a group
pt-BR: Modificar um grupo

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: DESCRIPTION
pt-BR: DESCRIÇÃO

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: OPTIONS
pt-BR: OPÇÕES

note: type: Content of: <reference><refentry><refnamediv><refname>
en: sssd.conf
pt-BR: ssd.conf

note: type: Content of: <reference><refentry><refnamediv><refpurpose>
en: the configuration file for SSSD
pt-BR: O arquivo de configuração para SSSD

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: FILE FORMAT
pt-BR: FORMATO DE ARQUIVO

note: type: Content of: <reference><refentry><refsect1><title>
en: GENERAL OPTIONS
pt-BR: OPÇÕES GERAIS
